GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

3D Planı: Dayanıklılık, Değişim, Dönüşüm

3D Planı: Dayanıklılık, Değişim, Dönüşüm


3D Planı: Dayanıklılık, Değişim, Dönüşüm

8 Haziran 2020, Pazaresi, 14:00-16:00, ZOOM Online Platformu

 

Herkesin aklında aynı soru var. Corona sonrası ne olacak? Şirket olarak ne yapmalıyız. Bu çok yerinde bir soru. Ama tek ve kolay bir cevabı yok. Her şirket kendi yol haritasını oluşturmak zorunda.

İster hızlı büyüme fırsatı yakalasın ister yavaşlamadan olumsuz etkilensin, her şirket corona günlerinde yeni dönem için hazırlıklara hızla başlamalı.

“3D: Dayanıklılık, Değişim, Dönüşüm Planı” yöntemi bu hazırlığa başlamak isteyen şirketlere yol göstermeyi amaçlıyor.

Peki nedir 3D Planı?

1-Dayanıklılığı Artır:

Mali dayanıklılık yeterli mi? Başka hangi faktörlerde dayanıklı olmalıyız?

2-Değişime Uyum Göster:

Değişim hep yok muydu? Şimdi değişim daha mı farklı?

3-Dönüşümü Başlat:

Hemen mi? Ne yönde? Nasıl yöneteceğiz?

 

Eğitmen Özgeçmişi – Mehmet Ş. SANLI

Mehmet Sanlı 1990 yılında ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. 25 yılı aşan çalışma döneminde proje yönetimi, girişimcilik, iş kurma, iş planlaması, stratejik planlama, süreç yönetimi ve sürekli iyileştirme, kurumsallaşma, işletme yönetim yapısı geliştirme, büyüme yönetimi alanlarında proje tasarımı, uygulaması, danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermiştir.

1998 yılından bu yana kurucusu olduğu Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi ile işletme geliştirme ağırlıklı çalışmalarda yer alan Mehmet Sanlı, özellikle ülkemize uygun hizmet yöntemlerinin geliştirilmesi ve uygulanmasına yoğunlaşmıştır. Bu kapsamda “iş planına dayalı işletme yönetimi”, “süreçlerle yönetim”, “kurumsallaşma”, “stratejik pazarlama yönetimi”, “işletmelerde büyüme dönemi yönetimi” konularında geliştirdiği uygulama yöntemlerine dayalı danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

2005 yılından bu yana Türk Ekonomi Bankası KOBİ Bankacılığı’nın stratejik yönetim danışmanlığını yürütmektedir. Ayrıca 2013 yılında faaliyete başlayan ve bugün 10 ilde hizmet veren TİM-TEB Girişim Evleri’nin proje koordinatörlüğünü üstlenmektedir.