GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Çağdaş Yönetim Becerileri ve Stratejik Yönetim(2. Gün)

Çağdaş Yönetim Becerileri ve Stratejik Yönetim(2. Gün)


ÇAĞDAŞ YÖNETİM BECERİLERİ ve STRATEJİK YÖNETİM

14-16 Temmuz 2020, Salı-Perşembe, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

 

Konu Başlıkları:

  • Yeni Nesil Lider Donanımları
  • Organizasyon İçindeki Rolüm ve Diğer Birimlere Etkim
  • Delege Etme Sanatı
  • Farklı Açılardan Bakmak ve Sistemsel Düşünmek
  • Ego Yönetimi
  • Motivasyon Yönetimi
  • Kriz ve Öncelik Yönetimi
  • Holistik ve Stratejik Bakış Açısını Geliştirmeye Yardımcı Analiz Araçları (SWOT Analizi , Risk Analizi ,Rekabet Analizi, PEST:Trend Analizi

 

Eğitmen Özgeçmişi – Dr. Behice Ertenü:

Dr. Behice Ertenü Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’de kurumsal yönetim, yaratıcı liderlik, sorgulayıcı düşünce ve insan kaynaklari yönetimi konularında ders vermektedir. Kurumsal kültür, değişim, yenilikçilik, liderlik, duygusal sermaye gibi konularda akademik çalışmalarını sürdürmenin yanında farklı sektörlerdeki kuruluşlara danışmanlık hizmeti vermekte ve liderlik geliştirme atölyeleri düzenlemektedir.

Boğaziçi İşletme bölümününden 1978’de mezun olan Dr. Ertenü, finans, risk yönetimi ve pazar araştırması alanında 25 yıllık yöneticilik ve girişimcilik deneyiminin ardından 2008’de Marmara Üniversitesi ‘Organizational Behaviour’ dalında doktorasını almıştır. Doktora tezinde ‘yöneticilerin çalışanlara güç aktarımını sağlayan uygulamalar’ üzerinde çalışan ve bir ölçme metodu geliştiren Dr. Ertenü güç konusu üzerindeki çalışmalarına devam etmiştir. Böylelikle, işe adanmışlık, yılmazlık, yaratıcı problem çözme, yaratıcı liderlik gibi güncel sorunlar karşısında beklenen lider ve çalışan duruşunu ve bakış açısını temel alan konularda yoğunlaşmıştır. Bu alandaki faaliyetlerinin bir uzantısı olarak ICF onaylı profesyonel koçluk sertifikası almıştır.

Bogaziçi Üniversitesi’de devam eden akademik kariyerinin çerçevesinde başta “Otantik Liderlik” ve “Takım çalışmaları ve yaratıcılık”, “iş yaşamında kadın” konuları başta olmak üzere basılı makaleleri bulunmaktadır.

Eğitmen olarak bilgi paylaşmanın yanısıra, karşılıklı iletişim ve aktif öğrenme gibi çoklu metotları kullanmayı tercih eden Dr. Ertenü’yü tanımlayan özelliklerin başında öğrenmeye merak, iletişimde şeffaflık ve paylaşım sıralanabilir.

Dr. Behice Ertenü anadili dışında İngilizce, Fransızca bilmektedir. 2 yetişkin çocuk annesidir.