GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Enflasyon Döneminde Şirket Yönetimi Eğitimi- Caner Özdurak

Enflasyon Döneminde Şirket Yönetimi Eğitimi- Caner Özdurak


Caner Özdurak

Enflasyon Döneminde Şirket Yönetimi Eğitimi

14 Şubat 2024, Çarşamba, 14.00-16.30, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:

Enflasyon dönemlerinde şirket yönetimi oldukça karmaşık hale gelebilir. Fiyatlar yükseldikçe maliyetler artar, tüketici harcamaları etkilenir ve işletmelerin karlılık potansiyeli azalır. Bu nedenle şirket yönetimi, enflasyonun etkilerini minimize etmek ve sürdürülebilir bir işletme performansı sağlamak için dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır.  I. GirişEnflasyonun Tanımı ve NedenleriEnflasyonun Şirketlere Etkileri II. Stratejik Yönetim YaklaşımlarıKısa Vadeli ve Uzun Vadeli Stratejilerİş Gücü ve Ücret PolitikalarıStok yönetimi ve tedarik zinciri optimizasyonuMaliyet Artışları ve Fiyatlandırma Stratejileri III. Finansal Koruma ve Risk YönetimiHedge Araçları ve Finansal TürevlerYatırım Portföyü Çeşitlendirmesi

 


Eğitmen Özgeçmişi – Caner Özdurak:         

Kırklareli’de doğdu. 2002 senesinde Kadıköy Anadolu Lisesi’ni, 2007 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası Finans yüksek lisans programına devam etti ve 2010 yılında mezun oldu. 2018 yılında Yeditepe Üniversitesi Finansal Ekonomi doktora programını bitirdi. 2016 yılında başladığı İstanbul Bilgi Üniversitesi Ekonomi Hukuku yüksek lisans programına hala devam etmektedir. 2023 yılında Makro ekonomi dalında doçentliğini aldı.

İş yaşamına üniversite üçüncü sınıfta öğrenci iken başladı. 5 yılda finansal raporlama ve bütçe planlama alanında edindiği tecrübeyi genişletmek ve yüksek lisans eğitiminde aldığı teorik bilgiyi pratikte uygulayabilmek için emtia piyasalarında türev ürün stratejileri üzerine çalıştı.

Sonrasında Stratejik Finansman Uzmanı olarak Yıldız Holding’de CFO ofisinde görev aldı ve bu görevine M&A ve İş Geliştirme Yöneticisi olarak devam etti. Grub’un birçok şirket birleşme, satın alma ve satış işlemlerinde çeşitli görevlerde yer aldı. PwC Kurumsal Finans bölümünde çalıştıktan sonra Ewe Turkey Holding’te Kurumsal Gelişim Müdürü olarak görev aldı ve şirketin Socar’ın satınalması ile sonuçlanan birleşme satınalma işleminin Türkiye ayağının yönetiminde yer aldı. CGV Mars Cinema Group’da strateji müdürü olarak görev yaptı.

Ek olarak Yeditepe Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve özel kurumlar bünyesinde strateji, ekonomi, finans ve şirket birleşme ve satın alma dersleri vermektedir.