GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Geleceğin İş Yapma Modelleri Bugün Nasıl Şekilleniyor?

Geleceğin İş Yapma Modelleri Bugün Nasıl Şekilleniyor?


GELECEĞİN İŞ YAPMA ŞEKİLLERİ BUGÜN NASIL ŞEKİLLENİYOR?

28 Temmuz 2020, Salı, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

 

Dijital dönüşüm ve daimî sürekli değişim sürerken bir de Dünya’nın gündemine COVID-19 virüsü oturdu. Bu faktörler kapsamında firmalar iş modellerinde değişime gidip, gelecekte rekabetçi olma yolunda yeni iş modellerini keşfetmek zorundalar. 9x9 Gelecek İş Model Matrisi firmalara gelecekte başarı yollarını keşfetmelerine destek vermekte. Modelin temeli; geleceğin yaşam türlerine ve koşullarına göre firmaların sunacağı Değer Sunumu/Değer Vaadinde (Value Proposition). Geleceğin iş modelini güdüleyen değişik trendler yer almakta. Bu trendlerin içinde; tüketiciler, müşteriler, paydaşlar, iş networkleri, iş yapma kanalları, tedarik zinciri, kaynaklar, ve finansal koşullar gelmektedir. Tabii gerekli İK yetkinlikleri ve beceriler bu trendlerle beraber değerlendirilmeli.

 

Kısacası bütüncül bir yaklaşımla uzun dönemli süreçte bütün bu etkiler tekrar tekrar gözden geçirilmelidir. Dijital, teknolojik ve megatrendlerin etkisi Dünya’yı hiç olmadığı kadar etkilemektedir.

 

Özellikle son yaşadığımız COVID-19 virüsüne bulaşmış iş dünyası, geleceği tekrar tasarımlamak zorunda.

 

Bu eğitimde; Geleceğin iş modellerinin doğası ne olacak?, Dijital dönüşümdeki temel taşlar nelerdir?

Yeni trendler iş yapış tarzlarımızı nasıl etkiliyor?, Hangi yen i dijital ve sosyal trendler gündemi oluşturuyor? Büyük resmi 9x9 matrixde görüntülemek? Yarına hazırlıklara hemen başlamak konularına değinilecektir.

Eğitmen Özgeçmişi – Prof.Dr. Ruhi KAYKAYOĞLU:

Bireysel ve kurumsal; Kariyer yönetimi, Liderlik ve yöneticilik becerileri geliştirici eğitimler ve danışmanlıkları,Yaratıcılık, İnovasyon ve Ar-Ge yönetim süreçlerini geliştirici eğitimler ve danışmanlıkları, Yaratıcı dijital ürünler (eğitim videoları, sosyal medya siteleri ve yaratıcı yazılı dokümanlar) geliştirme ve Eğitim kurumlar (akademiler ve üniversiteler) oluşturma projeleri ile bilinen, Kaykayoğlu Inovasyon Grup (KiG) kurucusu olan Prof. Dr. C. Ruhi Kaykayoğlu; 1974 te ABD de, Blue Mound High Scholl, Illinois, U.S.A.’den Lise Diplomasını, Boğaziçi Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümünden, 1978 te Lisans, 1980 Yüksek Lisans derecelerini ABD, Lehigh University, Makina Mühendisliği Bölümündende Doktora derecesini, 1984 te almıştır.

20 yıla yakın Akademik Kariyerinde, 1987 de Doçent ve 1993 yılında Prof. derecesini almış, Bölüm Başkanlığı, Dekanlık ve Rektör Yardımcılığı görevlerinde ve rollerinde bulunmuştur. Çok sayıda Doktora, Master Tezi ve Bitirme Ödevi yönetmiştir. Basıma hazır kitapları: “TRIZ: Hızlı Problem Çözme Tekniği” ve Liseli “Anne Babalar İçin Kariyer Kılavuzu”, “Mühendisler İçin Yaratıcılık ve İnovasyon Becerileri Kazandırma” yakında piyasada olacaktır.