GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

İş Dünyasında Duygusal Dayanıklılık Mehpare Şayan Kileci

İş Dünyasında Duygusal Dayanıklılık Mehpare Şayan Kileci


Mehpare Şayan Kileci

İş Hayatında Duygusal Dayanıklılık

30 Haziran 2022, Perşembe, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:

Amaçların Belirlenmesi

  • Açılış ve Tanışma
  • Seminerin akışının ve seminer süresince uygulanacak oyunlaştırma kurallarının açıklanması

İş hayatında duygusal dayanıklılığın anlamları

  • VUCA Dünyasında duygusal dayanıklılık

Duygusal dayanıklılığın 4 boyutu

Düşünme biçimimizde duygusal dayanıklılığın önündeki engeller

İş Hayatından vakalarla duygusal dayanıklılık

Duygusal dayanıklılığı güçlendiren düşünme biçimleri

İş hayatında daha güçlü duygusal dayanıklılık için öneriler

Seminerin başında belirlenen amaçlara yönelik uygulamalar ve aksiyon planı oluşturma

Eğitimin değerlendirilmesi ve iş hayatına aktarım noktalarının belirlenmesi

 

Eğitimin Amacı:

İş Hayatında duygusal dayanıklılığı arttırmaya yarayan teknik, araç ve ipuçlarını paylaşarak duygusal dayanıklılık için özgüveni güçlendiren sağduyulu stratejiler geliştirmek.

Kimler için:

Duygusal dayanıklılık anlayışını netleştirerek iş hayatında yılmazlığı arttırmak, kişisel etkinliği yükselten durumları tanımlayarak bunlara uygun hareket etmek, özgüvenini güçlendirmek isteyen herkes.

Eğitmen Özgeçmişi- Mehpare Şayan Kileci:

Mehpare Şayan KİLECİ Londra’da Thames Valley Üniversitesi ve City Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Eğitimi üzerine postgraduate programlar tamamladı. Halen Yönetim Organizasyon alanında Doktora yapmaktadır.

 

1998 yılından bu yana özel sektörde ve üniversitelerde kişisel ve mesleki gelişimle istihdamı artırıcı eğitim hizmetleri, psikometrik, genel kültür ve genel yetenek testleri uygulamaları, seçme-yerleştirme, kariyer danışmanlığı ve proje yazma hizmetleri vermektedir.

 

2006 yılından bu yana İtalya Fahri Konsolosu unvanıyla da çalışan Kileci; Türkiye ve İtalya arasındaki ekonomik ve sosyo-kültürel ilişkilerin gelişmesine olan katkılarından ötürü 2011 yılında İtalya Cumhuriyeti tarafından Üstün Hizmet Ödülü Cavaliere – Şövalyelik nişanıyla ödüllendirilmiştir. 2009-2012 yılları arasında PERYÖN Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yönetim Kurulu’nda Başkan Yardımcısı olarak çalışmıştır.

 

TOBB ve IVLP (International Visitor Leadership Program) girişimcisi olarak ülkemizi birçok uluslararası platformda temsil eden Mehpare Kileci; İngilizce ve İtalyanca bilmektedir. Yetişkin eğitimlerinde oyun rehberi olan “İşimiz Gücümüz Oyun”, iş yaşamında etik ve ahlaklı davranış konularını incelediği “Yeter ki Onursuz Olmasın İş” ve “Güven” dolu ilişkiler kurma rehberi adlı kitapların yazarıdır.