GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

İş Hayatında Öz Sorumluluk - Hülya Mutlu

İş Hayatında Öz Sorumluluk - Hülya Mutlu


Hülya Mutlu
İş Hayatında Öz Sorumluluk
27 Nisan 2021, Salı, Günü, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:
• Değişim geldi, direnmeden oyunda nasıl kalalım ve hangi sorunlulukları alalım?
• İş Hayatında Öz Sorumluluk kavramı üzerine açılış
• Öz Sorumluluk döngüsü olan organizasyon nasıl yaratılır? Hesap verebilirliğin yapı taşlarını ve katılımcıların nasıl daha hesap verebilir olmaya başlayabileceği keşfedilecektir.
• Silolaşma yerine dayanışma
• Suçlama kültüründen uzaklaşma
• Sorumlu olabilmek için önce neden sorumlu olduğu bilmek, yapılandırılmış sorumluluk anlayışı yaratmak
• Tepkisellik ile tepki gösterme farkı ve geribildirim kültürünü beslemek

Eğitmen Özgeçmişi – Hülya Mutlu
Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden başlayan gelişim yolculuğu yurt dışında aldığı uzmanlık eğitimleri ile devam etmiştir. İngiltere South Essex Collage (işletme ve yönetim kursları) ve The Coaching Academy (kurumsal koçluk) ve Oxford Üniversitesi (Liderlik gelişimi ve yönetimi) programlarını tamamlamıştır. Türkiye’de ise Adler koçluk okulundan mezun olmuştur. Transaksiyonel analiz konusunda ise hem Türkiye hem İngiltere’de eğitimler almıştır.
Türkiye’de Enmac danışmanlık, İngiltere’de HMIENGLAND, Avusturalya’da ise Equal firmaları çatısı altında İstanbul, Birmingham ve Perth üçgeninde olan iş yaşamı macerasını 2006’dan beri farklı sektörlerde çok sayıda yerli ve yabancı kuruluşa eğitimler verip, danışmanlıklar yaparak devam ettirmektedir. Hem İngiltere ve Türkiye’de yönetim kurulu üyeleri de dahil olmak üzere her kademede yöneticilere danışmanlık ve koçluk yapmaktadır. Bahçeşehir Üniversitesi’nde COOP dersleri kapsamında dört yıl boyunca kredili dersler kapsamında dış eğitimci olarak yer almıştır.

Kurumsal alanda verdiği belli başlı bazı konu başlıkları;
Danışmanlıklar: Kurumsal yönetim danışmanlığı ve yönetim kurulu danışmanlığı.
Eğitimler: Davranışsal gelişim amacına hizmet eden sosyal yeterlilikler, ilişki yeterlilikleri ve yönetsel yeterliliklerle ilgili alt başlıklarda, başvuran kurumun değerleri, kültürü, sorunları, hedefleri ve katılımcı profilini dikkate alarak özgün içerikler üretmektedir.
Atölyeler ve arama konferansları: Farklı konu başlıklarında bolca bilgi paylaşımı, etkileşim, uygulama ve oyun içeren atölyeler tasarlamaktadır. Ortak akıl çalışmaları için ise eğlenceli ve bol çıktılı arama konferansları düzenlemektedir.
Koçluk: The Coaching Academy ve Adler mezuniyetlerinden edindiği koçluk yetkinliği ile iş yaşamındaki yöneticilere kariyer yolculuklarında eşlik etmek üzere koçluk yapmaktadır. Gelişim, iş geliştirme, liderlik ve başarı konularında kurumsal koçluk yapmaktadır.
Konuşmacılık: Günün teması, ilgili tarafların beklentileri, süre ve katılımcıların profilini dikkate alarak hem eğlenmenin hem de öğrenmenin olduğu konuşmalar hazırlamaktadır.
MC ve Sunum: Kurum ve kuruluşların toplantı, kongre, zirve vb. organizasyonlarının sunulması ve moderasyonunu hem Türkçe hem İngilizce dillerinde yapmaktadır.