GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Kurumsal Temsil ve Protokol Yönetimi

Kurumsal Temsil ve Protokol Yönetimi


KURUMSAL TEMSİL VE PROTOKOL YÖNETİMİ EĞİTİMİ
27 Ağustos 2020, Perşembe, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:

- Nezaket ve Adap-ı Muaşeret
- İlk İzlenim
- Kişisel İmaj
- Algı Yönetimi
- Resmi Hayatta Giyim
- Hitap
- Beden Dili
- Selamlama
- Kartvizit takdimi
- Toplantı Yönetimi

Eğitmen Özgeçmişi – İhsan ATAÖV:

İhsan ATAÖV
1979 Antalya doğumludur. İlk ve orta öğrenimini Antalya Koleji’nde tamamlamıştır. Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden 2004 yılında mezun olmuştur.
2006 - 2007 yıllarında Kanada’nın Toronto şehrinde CDA College’de Pazarlama ve Profesyonel Yazışma Teknikleri diploma programlarını bitirmiştir.
2009 - 2015 yıllarında Cumhurbaşkanlığı Çankaya Köşkü ve Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Protokol Müdürlüğü Biriminde Protokol Uzmanı olarak görev yapmıştır. Cumhurbaşkanlığındaki görevi süresince 40 farklı ülkeye resmi protokol görevlisi olarak 100 den fazla seyahat etmiştir.
Yurtdışı görevlerinin yanısıra yurtiçinde de 75 ilde, resmi ziyaretlerin, tören ve açılışların organizasyon ve icrasında görev yapmıştır.
İhsan Ataöv, 2010 yılında Amerikan “Protocol School of Washington” kurumundan “Protokol Müdürlüğü” sertifika programından mezun olmuştur.
2012 yılından bu yana vermekte olduğu eğitimlerini; 2015 yılı Mayıs ayından itibaren kendi kurmuş olduğu Bay Protokol İhsan Ataöv Eğitim, Danışmanlık ve Organizasyon ile devam ettirmektedir.
Eğitimlerle beraber il ve devlet protokolünün yoğun katıldığı organizasyonlarda protokol danışmanlığı hizmeti de vermektedir. Bu hizmet kapsamında, programa katılacak olan devlet ricalinin ön heyetleri ile toplantıların yapılması, alınmış olan LCV’lere göre programın protokol oturma planının yapılması, misafirlerin karşılanması ve eşlik edilmesi, sahne konuşmalarının sırası, sahnede hediyeleşme ve aile fotoğrafı düzenlerinin alınması gibi programın tüm protokol ayrıntıları ile ilgilenilmesi gibi planlamalar yer almaktadır.