GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Müzakere ve Satış Kapatma Eğitimi 1. Oturum

Müzakere ve Satış Kapatma Eğitimi 1. Oturum


MÜZAKERE VE SATIŞ KAPATMA EĞİTİMİ
19 -21 Ağustos 2020, Çarşamba-Cuma, 10:00-13:00, ZOOM Online Platformu

 

Eğitim İçeriği:

Müzakerenin Tanımı
Pazarlık Oyunları
İlkeli Müzakerenin Başlıkları
İnsan Faktörü, Karar Vericinin Tespiti ve Gereksinimlerin Anlaşılması
Müşterinin İlgi Alanlarını Bulmak ve Alternatifler Yaratmak
Müzakere için Prensipleri Belirlemek
Müzakerede Dürüst ve Kirli Taktikler
Kirli Taktiklerle Mücadele
Satış Kapatma ve Müşteriyi İknanın Yolları

Eğitmen Özgeçmişi – Serdar Bilecen:
Serdar Bilecen
Serdar Bilecen 1965 yılında Ankara’da doğdu. 1983 yılında TED Ankara Koleji’nde Lise eğitimini tamamladı. 1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü’nü, 1994 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.
Yazılım geliştirme ve donanım mühendisliği konularında değişik firmalarda teknik görevlerde bulunduktan sonra, 1989 yılında Koç-Unisys / KoçSistem’de teknik hizmetler bölümünde Elektronik Mühendisi olarak göreve başladı. 1990 yılında bu firmanın satış bölümüne geçti, son olarak Satış Yöneticiliği görevini yaptı. 1998 yılında Compaq Computer firmasında Ankara Bölge Müdürü oldu. Yurtiçi ve yurtdışında, satış konusunda çeşitli görevlerde bulundu.
Bilişim ve Satış Danışmanlığı hizmetlerinin yanı sıra Satış Teknikleri, İletişim Teknikleri, Müzakere Teknikleri, Yaratıcılık, Stres Yönetimi, Yönetim Teknikleri, Sunum Teknikleri ve Beden Dili konularında eğitim verdi.
Bilkent Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde öğretim görevlisi “Yönetim Bilgi sistemleri – MIS”, “Müzakere Teknikleri” ve ayrıca “Gelişmiş Satış Teknikleri” konularında dersler vermektedir.
Danışmanlık ve eğitim verdiği kuruluşlar arasında, Turkcell, Vestel, Delta Petrol, Alce, Alarko, Vakıfbank, Bilkent Otel, İskenderun Demir Çelik, Yakupoğlu Deri Sanayi, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İnşaat Mühendisleri Odası, Nüve, Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Hacettepe Üniversitesi, KoçNet, Software AG, Equant, Biznet, EMC, Oracle, Kale Yazılım, Ekspa, EML, SAP AG, Spark Ölçüm Sistemleri, Sekom, Türk Patent Enstitüsü, Eti Maden A.Ş. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Milli Produktivite Merkezi, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, HÜFAM, Tepe Savunma, ODTÜ Teknokent ve Bilkent Cyberpark firmaları bulunmaktadır.