GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Yeni Dönemde Değişen Yönetim Becerileri

Yeni Dönemde Değişen Yönetim Becerileri


YENİ DÖNEMDE DEĞİŞEN YÖNETİM BECERİLERİ

5 Mayıs 2020, Salı, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

 

Yönetmek, öğrenilebilen bir beceridir. Değişen koşullar ve koşulların getirdiği yeni durumlar Yönetim Tarzlarını da yakından etkiler.

‘’Dijital Çağ’’da denilen günümüz sürecinde Değişim bizi yeni bir düzen ve buna bağlı yeni sistemler kurmaya zorluyor. Evde Çalışma Sistemlerinin kurulması bunlardan sadece biri.

Bu eğitimin amacı, hızla değişen yaşam koşullarının iş ve kurumsal düzene etkilerini anlamak, yeni koşullarda yöneticilerin uyum gerekliliklerini belirlemek ve değişimim ilkeleriyle yeni yönetim becerileri teknikleri üzerinde düşünmek, bilgi paylaşmaktır.

Eğitim Konu Başlıkları:

  • Değişim Nedir? Neler değişti, değişmekte?
  • Yöneticinin Seyir Defterinde Değişiklikler
  • Yeni Çalışma Koşullarının İş Süreçlerine Olumlu Katkıları
  • Yeni Koşullarda Zor Alanlar
  • Evde Çalışmaya Uyum ve Ekip Olma Bilinci
  • Değişimin Motivasyona Dönüşümünü Sağlamak
  • Yeni Sistemde Yöneticinin 4 Temel Becerisi

Eğitmen Özgeçmişi - Sevtap YASİN:

ODTÜ İdari İlimler İşletme okudu. Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji üzerine eğitimine devam etti.

İş yaşamında İnsan Kaynakları müdürü ve Direktörü olarak dört ayrı sektörde (ilaç, sağlık, turizm ve Otelcilik -Yabancı ortaklıklarda) görev aldı.

İş yaşamının ilk basamağına Vakko’da başladı. Bay Vitali Hakko ile çalışırken Satış, ürün sunumu, müşteri psikolojisi, Memnun ve Sadık Müşteri kazanma konularında kendisinden eğitimler aldı. Vakko’dan transferle Engin Pak ile çalışmak üzere Pak Holding’e geçti Pak’ta üç ayrı alanda ilaç, maya ve Gemi şirketlerinde 4 yıl boyunca işletme yönetiminde ve sonrasında İnsan Kaynaklarında yönetici olarak görev aldı. Pak Holding’deki görevinden eşinin iş değişikliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Profesyonel yaşamına Turizm sektöründe önce Doğuş Holdinge ait Grand Azur’da ve ardından Alman İspanyol ortaklığı olan İber Oteller zincirinde; İnsan Kaynakları Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. İber Akademi Türkiye’nin kurulumunda, eğitim programlarında görev aldı. Uluslararası zincir olan İberler’de gerçekleştirdiği İnsan Kaynakları uygulamalarıyla iki ayrı ödül alarak İberlerin Dünya zincirinde başarıyla anıldı. Burada edindiği tecrübelerle henüz çalışırken çevre otellerin İnsan Kaynakları yapılanmalarına danışmanlıklar yaptı.

1998 Yılında iş yaşamına eğitmen ve danışman olarak devam kararı olan Sevtap Yasin başta Koç Holding- Arçelik, Aygaz, Beko, olmak üzere ardından Opet, Koç Bank, Yapı Kredi, Finans Bank, Türk Ekonomi Bankası, Alarko’da İletişim, Yönetim ve Satış eğitimleri verdi.

2003 Yılında Duygusal Zekâ ve aynı yıl NLP, Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) Eğitimleri aldı ve bu alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında ICF Koçluk Federasyonu üyesi olarak Kurumlarda Yönetici koçluğu vermeye başladı.2004 -2006 yılları arasında TIB –SET Healthcare (Amerikan Şirketi) Fabrika kapatma sürecinin danışmanlığını yaparak, kapatma sürecini yönetti, bu çalışma sırasında kriz yönetimi, problem çözme, yöneticilerin baskı altında çalışma yetilerinin gelişimi konularında çalışma ve tecrübe edinme fırsatı buldu. Aynı Firmanın Genel Merkezinde Yönetim Danışmanlığı teklifi ile 2006 – 2008 yılları arasında COVİDİEN Healthcare’de çalıştı. Burada Yönetici koçluğu, Satış Ekibi Performansının geliştirilmesi, Departmanlar arası açık iletişimin sağlanması ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yaptı.

Bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak Rönesans çatısı altında paylaşan Yasin, felsefe çalışmaları ve müzikle ilgilenmektedir.