Halı İhracatçıları Birliği

Mükemmel Kişisel Performans ve Sürdürülebilir Başarı için Öz Motivasyon Yönetimi Sevtap Yasin

Mükemmel Kişisel Performans ve Sürdürülebilir Başarı için Öz Motivasyon Yönetimi Sevtap Yasin


Sevtap Yasin

Mükemmel Kişisel Performans ve Sürdürülebilir Başarı için Öz Motivasyon Yönetimi

31 Mayıs 2022, Salı, 14:00-17:00, ZOOM Online Platformu

Eğitim içeriği:

Kariyer Yolculuğumda Kişisel Kalite

İş Yerinde Farkındalık Esasları

  • Kurum içi İlkeler
  • Hedefler
  • Beklentiler
  • Hedef – Eylem Odaklılık
  • Başarı

Özgüven ve Öz Motivasyon Kavramlarına Bakış

Sevgi, Mutluluk, Saygı ve Özgürlük Anlayışı

Dışsal Motivasyon Nedir? Dış Faktörler

Öz Motivasyon Nedir?

Öz Motivasyonu Yüksek Çalışanların Özellikleri

Sizi Motive Edenler (Test)

Yaşam Denge Çemberim

Nasıl Motive Oluruz? Nasıl Motive Ederiz?

Zorluklar Karşısında Doğru Tutumu Seçmek?

Bugünün İş Dünyasının Özellikleri, Başarılı Çalışanların Ortak Özellikleri

Değişime Hazır mıyız?

Değer Katma-Öz Motivasyon İlişkisi

Motivasyonumuzu Düşüren Düşünce Kalıpları ve Alışkanlıklar

Değerler ve İnançlar

Öz Motivasyonu Artıracak Teknikler ve Uygulamalar

 

Eğitmen Özgeçmişi Sevtap Yasin:

ODTÜ İdari İlimler İşletme okudu. Davranış Bilimleri ve Sosyal Psikoloji üzerine eğitimine devam etti.

 

İş yaşamında İnsan Kaynakları müdürü ve Direktörü olarak dört ayrı sektörde (ilaç, sağlık, turizm ve Otelcilik -Yabancı ortaklıklarda) görev aldı.

 

İş yaşamının ilk basamağına Vakko’da başladı. Bay Vitali Hakko ile çalışırken Satış, ürün sunumu, müşteri psikolojisi, Memnun ve Sadık Müşteri kazanma konularında kendisinden eğitimler aldı. Vakko’dan transferle Engin Pak ile çalışmak üzere Pak Holding’e geçti Pak’ta üç ayrı alanda ilaç, maya ve Gemi şirketlerinde 4 yıl boyunca işletme yönetiminde ve sonrasında İnsan Kaynaklarında yönetici olarak görev aldı. Pak Holding’deki görevinden eşinin iş değişikliği nedeniyle ayrılmak zorunda kaldı. Profesyonel yaşamına Turizm sektöründe önce Doğuş Holdinge ait Grand Azur’da ve ardından Alman İspanyol ortaklığı olan İber Oteller zincirinde; İnsan Kaynakları Müdürü olarak 6 yıl görev yaptı. İber Akademi Türkiye’nin kurulumunda, eğitim programlarında görev aldı. Uluslararası zincir olan İberler’de gerçekleştirdiği İnsan Kaynakları uygulamalarıyla iki ayrı ödül alarak İberlerin Dünya zincirinde başarıyla anıldı. Burada edindiği tecrübelerle henüz çalışırken çevre otellerin İnsan Kaynakları yapılanmalarına danışmanlıklar yaptı.

 

1998 Yılında iş yaşamına eğitmen ve danışman olarak devam kararı olan Sevtap Yasin başta Koç Holding- Arçelik, Aygaz, Beko, olmak üzere ardından Opet, Koç Bank, Yapı Kredi, Finans Bank, Türk Ekonomi Bankası, Alarko’da İletişim, Yönetim ve Satış eğitimleri verdi.

 

2003 Yılında Duygusal Zekâ ve aynı yıl NLP, Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) Eğitimleri aldı ve bu alanda uygulama çalışmaları gerçekleştirdi. 2004 yılında ICF Koçluk Federasyonu üyesi olarak Kurumlarda Yönetici koçluğu vermeye başladı.2004- 2006 yılları arasında TIB–SET Healthcare (Amerikan Şirketi) Fabrika kapatma sürecinin danışmanlığını yaparak, kapatma sürecini yönetti, bu çalışma sırasında kriz yönetimi, problem çözme, yöneticilerin baskı altında çalışma yetilerinin gelişimi konularında çalışma ve tecrübe edinme fırsatı buldu. Aynı Firmanın Genel Merkezinde Yönetim Danışmanlığı teklifi ile 2006 – 2008 yılları arasında COVİDİEN Healthcare’de çalıştı. Burada Yönetici koçluğu, Satış Ekibi Performansının geliştirilmesi, Departmanlar arası açık iletişimin sağlanması ve İnsan Kaynakları danışmanlığı yaptı.

 

Bilgi ve deneyimlerini eğitmen ve danışman olarak Rönesans çatısı altında paylaşan Yasin, felsefe çalışmaları ve müzikle ilgilenmektedir.