Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

E-İhracatta Başarı Öyküleri (ABD Örneği)- Sadık Vural

E-İhracatta Başarı Öyküleri (ABD Örneği)- Sadık Vural


Sadık Vural

E-İhracatta Başarı Öyküleri (ABD Örneği)

6 Mart 2024, Çarşamba, 14.00-16.00, ZOOM Online Platformu

Eğitim İçeriği:

  • E-İhracat Yolculuğuna Nasıl Başlanmalı?
  • ABD Pazarında Öne Çıkmanın Püf Noktaları

 

 


Eğitmen Özgeçmişi – Sadık Vural:           

Uluslararası Ticaret Bölümü'nün ardından Çukurova Üniversitesi'nde "Uluslararası Pazarlama" üzerine MBA, St. Clements Üniversitesi'nde "Uluslararası İşletme Yönetimi" üzerine doktora yaptı. Göl-Taş Göller bölgesi çimento fabrikasında ihracat departmanında ithalat-ihracat asistanı olarak çalıştı. Acar Group'ta ithalat-ihracat asistanı olarak tüm operasyonlarda aktif olarak çalıştıktan sonra Sabancı Holding markası WİNSA'da İhracat Müdürü olarak görevine devam etti. Pazarlama Müdürü olarak transfer edildi.

 

Dört yıl boyunca TOBB'da (ITSO) eğitmen ve danışman olarak çalıştı. Vural, Belçika, Avrupa'nın Başkenti, Almanya, Ukrayna ve Romanya gibi birçok ülkede bulunmuş, burada Uluslararası Pazarlama ve satış gerçekleştirmiş, marka yönetimi çalışmaları yürütmüş ve bayi ağları oluşturarak Türkiye'nin ihracat potansiyelinin artmasında önemli rol oynamıştır.

 

"Size Kartvizitini Vermeyen Adam" ve "Pazarlama 3,5" kitaplarının yazarıdır. İlk 500'de yer alan şirketler başta olmak üzere Ulusal ve Uluslararası firmalara Uluslararası Markalaşma, Pazarlama, Satış, Dış Ticaret, İhracat Teşvik, Girişimcilik konularında eğitim, seminer ve konuşmalar vermektedir.