MAHSUM ALTUNKAYA
ALTUNKAYA İNŞ. NAK. GIDA TİC. A.Ş.
4.ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 83409 NOLU CD. NO:8 ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
info@altunkaya.com

Mahsum ALTUNKAYA

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği​​ Başkanı

Altunkaya Şirketler Grubu Genel Müdürü

 1971 yılında Mardin'in Midyat ilçesinde dünyaya gelen Mahsum Altunkaya, büyük ve köklü bir ailede yetişti. İlk, orta ve lise eğitimini Midyat'ta tamamladıktan sonra, 9 yaşından beri içinde olduğu ticaret hayatına atılarak kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladı. Bugün Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarından birisi olan Altunkaya Şirketler Grubu'nun Genel Müdürlüğünü ve Yönetim Kurulu Üyeliğini yapan Altunkaya, kurumun nakliyat sektörüyle başlayan serüveninin 1.2 milyar TL'yi geçen cirosu ve 1.700'ü aşkın çalışanıyla dev bir kuruluş olarak devam etmesinde büyük rol oynamıştır.

Nakliyat sektöründe sağlanan başarıları girişimcilik ruhuyla gıda, sağlık, dayanıklı tüketim, tarım, hayvancılık ve enerji gibi birçok sektöre de taşıyan Altunkaya,  büyümenin yanında kurumsallaşma ve markalaşma ile ilgili global prensipleri, yönettiği tüm grup şirketlerine yansıtarak kurumsal gelişim faaliyetlerine büyük önem vermektedir. Kurumsallaşma hedefleri kapsamında sürdürülebilir gelişim çalışmalarını bizzat yöneten Altunkaya, stratejik yönetim ve stratejik liderlikteki deneyimlerini ekibiyle paylaşarak tüm iş süreçlerine yansıtmaktadır.

Altunkaya Şirketler Grubu'nun sahip olduğu ve faaliyet gösterdiği pazarlarda, yüksek pazar paylarına ve bilinirliğe kavuşmuş olan 10'dan fazla markanın evrensel markalaşma stratejileriyle yönetilmesine gayret eden Altunkaya, grubun bebek bez markası olan Confy'nin Turquality kapsamına alınmasını sağlamıştır.

ALTUNKAYA evli ve 4 çocuk babasıdır.