Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği

Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti

Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti


Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti 26 Mar 2021

MEDİKAL TEKSTİL VE KİŞİSEL KORUYUCU EKİPMAN SEKTÖRÜ SANAL TİCARET HEYETİ HK.

 

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğimiz organizasyonunda “2573 Sayılı Pazara Girişte Dijital Faaliyetlerin Desteklenmesi Hakkında Karar” kapsamında 15-26 Mart 2021 tarihleri arasında “Almanya, Avusturya ve Fransa özelinde bir “Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti” düzenlenmiştir. Söz konusu heyet ile, ülkemizin medikal tekstil ve kişisel koruyucu ekipman sektöründe sahip olduğu kalite, güvenilirlik, pazara yakınlık gibi güçlü özelliklerinin ve mezkûr pazarlardan önemli düzeyde pay alan Çin ile rekabet edecek düzeydeki potansiyelinin değerlendirilmesi hedeflenmiştir.

“Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti”nin açılış töreni Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna TURAGAY, T.C. Viyana Büyükelçisi Sayın Ozan CEYHUN, TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE ve Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Sayın Ahmet Fikret KİLECİ’nin katılımlarıyla gerçekleşmiştir.

“Medikal Tekstil ve Kişisel Koruyucu Ekipman Sektörü Sanal Ticaret Heyeti” kapsamında, 14 Türk katılımcı firma ile Almanya, Avusturya ve Fransa’da yerleşik 9 yabancı katılımcı firma arasında online olarak toplam 48 ikili iş görüşmesi gerçekleştirilmiştir.

Diğer Faaliyet Raporları