Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği

Hakkımızda

gaibbina

GÜNEYDOĞU ANADOLU TEKSTİL VE HAMMADDELERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ

Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği (GATHİB),  yaklaşık 6.000 üyesi ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tekstil ihracatçılarını temsil eden köklü bir kurumdur. Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri çatısı altında faaliyet gösteren GATHİB, Türkiye genelinde en fazla Tekstil ve Hammaddeleri ihracatı yapan ikinci Birlik konumundadır. Birliğimiz; iplik, kumaş, elyaf gibi tekstil ve konfeksiyon ürünlerinde geniş bir üretici ve ihracatçı ağına sahiptir.

 Bölgenin tekstil sektöründeki yetkinliğini dünyaya açmak ve Türk tekstilinin pazar alanını genişletmek amacıyla yurtdışında birtakım faaliyetler yürüten GATHİB’in; EURATEX, İPUD, TOBTİM ve Ulusal Pamuk Konseyi’ne üyelikleri bulunmaktadır.  

GATHİB; özellikle dokumacılıkta köklü bir geçmişe sahip Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin tekstiline katma değer kazandırmayı ve tekstil endüstrisinin kalbi olan Gaziantep başta olmak üzere tüm illeriyle, tecrübesinden aldığı güce dayanarak ihracatı daima ileriye taşımayı hedeflemektedir.

Bu hedefler doğrultusunda, Birlik çatısı altındaki imkanlar seferber edilerek birçok proje ve eğitim sürdürülmekte; katma değerli ürün ihracatını artırmak için yaratıcılık, inovasyon, Ar-Ge, dijital dönüşüm kavramları temel alınarak çalışmalar yürütülmektedir.