Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği

Haberler

DOKU’NUN MUHTEŞEM FİNAL GECESİ 10 Eki 2022

DOKU’NUN MUHTEŞEM FİNAL GECESİ

Ticaret Bakanlığımızın destekleriyle, Türkiye İhracatçılar Meclisimiz koordinasyonunda, Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğimizce gerçekleştirilen Doku Kumaş Tasarım Yarışması Final Gecesi organizasyonumuz, tüm heyecanı ile Zeugma Antik Kent’te gerçekleştirildi.

Tanem Sivar’ın sunumuyla renklenen final gecemize bürokrasiden, iş dünyasından ve sanat camiasından birçok önemli isimler büyük ilgi gösterdi.

Çok sayıda başvuru arasından 30 tasarımcının finale kaldığı yarışmamızda bu sene Dokuma, Baskı ve Örme kategorilerinde birbirinden özel çalışmalar ortaya çıktı ve jürimizce değerlendirildi.

Doku Stratejik Danışmanımız Aslı Filinta ve Yarışma Mentörümüz Sultan Gadimbayli’nin kıymetli çalışmalarıyla hayat bulan kumaşlarımız podyumda beğeniye sunuldu. Yarışmayı kazanan tasarımcıların sahnedeki heyecanına TİM Başkanımız Sn. Mustafa Gültepe ve Koordinatör Başkanımız Sn. Fikret Kileci ortak oldu.

Yarışmamızın bu seneki ödülleri ise şu şekilde:
➡Her bir Kategoride Birinciye 150 Bin TL, İkinciye 100 Bin TL, Üçüncüye 50 Bin TL Para Ödülü
➡Kategori birincileri ayrıca Ticaret Bakanlığı desteği ile Yurtdışı Eğitim Ödülü şansını yakaladı.
➡Her bir kategorinin ilk 5 finalistine, Tekstil Birliği Yönetim Kurulu Üyeleri ile yurtdışındaki önemli bir tekstil ve moda fuarına katılma imkânı verildi.
➡Her kategorinin ilk 3 yarışmacısına Faraway X Doku İş birliği ile Kapsül Koleksiyon hazırlama ödülü verildi.
➡Finale kalan tüm yarışmacılarımıza ise GATHİB tarafından İ-Pad Air verildi.

Bu senenin kazananları:

▶“BASKI” Kategorisi:
1.Şeyma Bayram
2.Burcu Atay
3.Esra Eren
4.Gökhan Gökgöz
5.Fatma Şimşek Kuşçu

▶"ÖRME” Kategorisi:
1.Nigar Demirtay
2.Gizem Yılmaz
3.Damla Çarkçı
4.Burcu Güneş
5.Ela Özbakan

▶"DOKUMA” Kategorisi:
1.İrem Zeynep Gültekin
2.Elif Demirbilek
3.Gökhan Gökgöz
4.Cansu Nur Aycan
5.Şevval Mert

▶Ayrıca, bu yıl ilk kez verilen “Tekstilde Sürdürülebilir Geleceği Tasarlamak Özel Ödülü”nü yarışmacımız Elif Demirbilek, “İSTİLA” temalı eseri ile kazandı.

Bu güzel gecede bizleri yalnız bırakmayan tüm değerli katılımcılara, jürilerimize, destekçilerimize ve emek veren tüm personelimize teşekkür ediyoruz.