Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

Mevzuat Değişikliği

Mevzuat Değişikliği

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan bir yazıda, 5973 sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar dahilinde yürürlüğe konulan Şirket ve Marka Alım Desteğine İlişkin Genelge, TURQUALITY® Tanıtım Projesi Desteğine İlişkin Genelge, Tasarım ve Ürün Geliştirme Projesi Desteğine İlişkin Genelge, Tasarımcı Şirket ve Tasarım Ofisi Desteğine İlişkin Genelge, Gemi ve Yat Sektöründe Faaliyet Gösteren Şirketlere Tasarım Desteğine İlişkin Genelge, Tasarım Organizasyonu Desteğine İlişkin Genelge ile Tasarım Organizasyonu Desteğine İlişkin Genelgenin 2 numaralı ekinin 12 Haziran 2024 tarihli Bakanlık Makamı Onayı ile güncellenmiş ve aynı tarihte yürürlüğe girdiği ifade edilmektedir.
İlaveten, Şirket ve Marka Alım Desteğine İlişkin Genelgenin A1, A2, A3, A4 ve A5 numaralı ekleri ile TURQUALITY® Tanıtım Projesi Desteğine İlişkin Genelgenin 1 ve 2 numaralı ekleri 13 Haziran 2024 tarihli Genel Müdürlük Makam Onayıyla güncellenmiş ve aynı tarihte yürürlüğe girdiği belirtilmektedir.
Anılan mevzuata www.ticaret.gov.tr adresinden ulaşılması mümkün olup gerçekleştirilen değişikliklere ilişkin karşılaştırma tablolarının ekte yer aldığı aktarılmaktadır.