Halı İhracatçıları Birliği

14. Uluslararası Enerji Kongresi ve Enerji Depolama Teknolojileri (EIF 2021) Fuarı Alım Heyeti Hk.

14. Uluslararası Enerji Kongresi ve Enerji Depolama Teknolojileri (EIF 2021) Fuarı Alım Heyeti Hk.

Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (BAİB) alınan bir yazıda, “14. Uluslararası Enerji Kongresi ve Enerji Depolama Teknolojileri (EIF 2021) Fuarı”na yönelik ve eşzamanlı olarak 12- 15 Ekim 2021 tarihleri arasında Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde, Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizatörlüğünde bir Alım Heyeti Programı gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
Alınan yazıda devamla, söz konusu Alım Heyeti Programına; Azerbaycan, Gana, Irak, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Moritanya, Sudan, Tacikistan, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan’dan ekte bilgileri sunulan 21 firma ve 22 firma temsilcisinin iştirak edeceği belirtilmektedir. EIF 2021 Fuarı Alım Heyeti Programı kapsamında 14 Ekim 2021 Perşembe günü, 10.00-17.00 saatleri arasında, ANFAŞ- Antalya Expo Center BAİB B2B Görüşme Alanı’nda heyete iştirak eden yabancı firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirileceği ifade edilmektedir.
Bu çerçevede, alım heyeti ikili görüşmelerine katılmak isteyen firmaların ekte sunulan başvuru formunu doldurarak en geç 11 Ekim 2021 Pazartesi günü saat 17:30’a kadar BAİB Genel Sekreterliğine (eo@baib.gov.tr) göndermelerinin gerektiği belirtilmiştir. Görüşmelerin randevu sistemi çerçevesinde gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Taraflarına yapılan başvuruların, başvuru sırasına göre değerlendirileceği ve 13 Ekim 2021 Çarşamba gününe kadar, başvuran firmalara taraflarınca randevu saatlerine ilişkin bilgi verileceği bildirilmiştir.
Yazıda devamla, firmaların görüşme yapmayı istedikleri ülkelerin dillerine yönelik olarak kendi tercümanları ile programa katılmalarının görüşmelerin daha verimli geçmesine katkı sağlayacağı ifade edilmektedir.