Halı İhracatçıları Birliği

Techxtile İnovasyon Ligi Bilgilendirme Toplantısı Hk.

Techxtile İnovasyon Ligi Bilgilendirme Toplantısı Hk.

Uludağ İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden alınan bir yazıda, Tekstilde inovasyonun artması ve inovasyona yatırım yapan firmaların teşvik edilmesi amacıyla her yıl düzenlenen TechXtile İnovasyon Ligi için geri sayımın başladığı bildirilmiştir. TechXtile Platformu kapsamında, Kurumlarda yapılan yenilikçi uygulamaların yarıştığı İnovasyon Ligi etkinliği düzenleneceği bildirilmektedir. Tekstil ve Konfeksiyon sektöründeki firmaların, sektör içerisinde ortaya koydukları inovatif çalışmaları diğer paydaşlara sergileme ve görünürlük kazanma fırsatı buldukları ifade edilmektedir.
Alınan yazıda devamla, dünyada ileri teknolojiye sahip ülkelerin yükselişinin ardında, girişimcinin yeteneklerine ve risk üstlenmesine bağlı olan inovasyon yoluyla gerekli teknolojilerin uygulanmasının yattığı belirtilmiştir. Bu teknolojilerin ortaya çıkartılmasında ise girişimciliğin etkin bir rol üstlendiği bildirilmektedir. Türkiye’nin de inovasyonun ve girişimciliğin önemini fark etmiş ve tüm kurumlarıyla bu alana önemli yatırımlar yaptığı belirtilmektedir. İleri teknolojiye sahip ülkelerle farkı kapatabilmenin yolunun ise yenilikçi fikirleri, ürünleri ve hizmetleri desteklemek olduğu ifade edilmektedir.
Yazıda devamla, İnovasyon liginin, tekstil sektörünün inovasyon odaklı gelişimine ve Türkiye’nin ihracat odaklı kalkınmasına destek olduğu ifade edilmiştir. Dolayısıyla, İnovasyon Ligine katılan şirketlerin, Ar-Ge ve Tasarım merkezlerinin sürdürülebilir inovasyon kültürünü içselleştirmesini de desteklediği belirtilmektedir.
Yazıda devamla, Techxtile İnovasyon Ligi’nin; Türkiye geneli tüm Ar-ge ve Tasarım merkezlerinin ve Tekstil ve Hazır Giyim İhracatçıları Birliği’ne üye tekstil ve konfeksiyon sektöründeki firmaların işletmelerinde yer alan tüm departmanlarına açık bir başvuru etkinliği olduğu belirtilmektedir.
Bu kapsamda, İnovasyon Ligi bilgilendirme toplantısına katılım sağlamak isteyen üyelerinizin en geç 11 Ekim 2021 saat 11:00’e kadar aşağıda yer alan link üzerinden kayıt yaptırmaları gerektiği bildirilmektedir.

Etkinlik Adı: TechXtile İnovasyon Ligi Bilgilendirme Toplantısı
Tarih: 11.10.2021
Saat: 14:00
Kayıt Linki: https://www.kisa.link/Povh