Halı İhracatçıları Birliği

Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu Hk.

Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu Hk.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’ndan (DEİK) alınan bir yazıya atıfla T.C. Ticaret Bakanlığı ev sahipliğinde ve Afrika Birliği Komisyonu iş birliğinde; Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda, 21-22 Ekim 2021 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde ‘Derinleşen Türkiye-Afrika Ortaklığı: Ticaret, Yatırım, Teknoloji ve Lojistik” temasıyla, "Türkiye-Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu" gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
Yazıda devamla, T.C. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Kongo Demokratik Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı & Afrika Birliği Dönem Başkanı Sayın Felix Antoine Tshisekedi Tshilombo'nun teşrifleriyle düzenlenecek Forumda, tüm Afrika ülkelerinden bakanlar, kurum ve kuruluş başkanları, Afrika Birliği ve Afrika Kalkınma Bankası’nın üst düzey yetkilileri, Afrika bölgesel ekonomik topluluklarının genel sekreterleri, ticaret ve sanayi odaları başkanları, uzman konuşmacılar ve panelistler ile Türk ve Afrikalı 1.500 iş insanının yer almasının öngörüldüğü belirtilmektedir. Türkiye – Afrika III. Ekonomi ve İş Forumu kapsamında, Afrika-Türkiye ekonomik ilişkilerinin, kazan-kazan ortaklıklar, ortak çıkarlar ve sürdürülebilirlik temelinde daha da ileri taşınmasının hedeflendiği ifade edilmektedir. 2 gün sürecek Forumda, ikili iş görüşmeleri, tematik paneller, G2B toplantıları, proje sunumları ve sergi alanı düzenleneceği bildirmektedir.
Anılan etkinliğe ilişkin detaylı bilgi, taslak program ve online kayıt formuna https://www.turkeyafricaforum.org  adresinden ulaşılabileceği belirtilmektedir.