Halı İhracatçıları Birliği

Domotex Atlanta 2019

Domotex Atlanta 2019


Domotex Atlanta 2019 8 Mar 2019

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan, Amerika Birleşik Devletlerinde bu yıl ilk kez düzenlenen Domotex Atlanta Halı ve Yer Kaplamaları Fuarın kendileri için büyük önem taşıdığını ifade ederek bölgeden ABD'ye 420 milyon dolarlık halı ihracatı gerçekleştirildiğini ifade etti.

Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Kaplan Türkiye'nin, dokuma makine halısı ihracatında uzun yıllardır dünya lideri olduğunu, Gaziantep'in son yirmi yılda yaptığı önemli yatırımlar ve çalışmalar ile dünya çapındaki en önemli üretim merkezi haline geldiğini vurguladı. Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği bünyesinde faaliyet gösteren 150'nin üzerinden imalatçı firma ve 700'ün üzerinde ihracatçı firma üyesinin 2018 yılında dünyanın 140 ülkesine, 1,5 milyar doların üzerinde halı ihracatı gerçekleştirildiğini vurgulayan Kaplan, Amerika Birleşik Devletlerinin en önemli ihracat pazarları olduğuna dikkat çekti.

 https://www.haberturk.com/gaziantep-haberleri/67427287-gaziantepli-halicilar-domotex-atlantadaabd-makine-halisi-ihracatinda-gaziantep-icin-onemli

Diğer Faaliyet Raporları