GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

6. Sermaye Piyasaları Kongresi

6. Sermaye Piyasaları Kongresi

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği’nden alınan yazıları konusu, 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nin “Finansın Ötesi: Dünyanın Geleceğine Yatırım” temasıyla 1 Aralık 2022 tarihinde İstanbul’da düzenleneceği hususu bildirilmektedir.
Yazıda devamla, dünyadan ve Türkiye'den iş dünyasının önde gelen liderleri, akademisyen ve uzmanların konuşmacı olarak katılacağı 6. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi kapsamında “Sürdürülebilir Finansın Geleceği”, “Dijital Finansın Geleceği”, “Ekonomi ve Sermaye Piyasalarının Geleceği” olmak üzere üç temel başlık altında eş zamanlı 15 panel ve 15 eğitim gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Kongrenin, Wyndham Grand Otel Levent'te düzenleneceği belirtilmiş olup, katılımcıların hem fiziki hem de çevrim içi olarak panellere katılım sağlayabileceği ifade edilmiştir.
Kongre kapsamında B2B alanında, daha düşük maliyetlerle kaynak yaratma, riskleri yönetme, şirketlerin sürdürülebilirliklerini artırma ve kaynaklarını daha doğru yönetmelerini sağlamak için, reel sektör ile TSPB üyeleri finans sektörünün bir araya getirilerek birebir özel görüşmelerin yapılmasının planlandığı belirtilmiştir. Firmaların temel finansal verilerinin ve kurumsal ihtiyaçlarına ilişkin bilgilerin temin edilmesi amacıyla, B2B başvuru formunun oluşturulduğu ifade edilmiştir. Kongre duyurusuna https://online.tspkongresi.org/Account/Register adresinden ulaşılabilmekte olup https://sermayepiyasalarikongresi.org.tr/tr/b2b-kayit-formu  linkinden giriş yapılarak erişilen B2B başvuru formu birebir özel görüşmelere katılmak isteyen firma yetkilileri tarafından 18 Kasım 2022 tarihine kadar doldurulabileceği bildirilmiştir.