GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Genel Sekreter Yardımcıları

Aydın KUTLU

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkeri Bölümü’nde, Yüksek Lisans eğitimini ise Gaziantep Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı’nda tamamladı. “Türkiye’de 1992-2017 dönemi için cari açığın belirleyicileri” konulu yüksek lisans tezi hazırladı. Aynı konu hakkında hazırladığı makalesi yayınlanmıştır.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde Temmuz 1995 yılında uzman yardımcısı olarak göreve başladı, 2012 yılında Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. Halen Güneydoğu Anadolu Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri  İhracatçıları Birliği’nin sekretarya hizmetlerinde görev almaktadır. Ayrıca, Sekreteryanın AR-GE Sektörler, Devlet Yardımları ve Turquality Desteği Şubeleri’nden sorumludur.

Evli ve 3 çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmektedir.

 


Serdar Hasan AYDOĞAN

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreter Yardımcısı

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Maliye Bölümünde tamamladıktan sonra yüksek lisans eğitimini Gaziantep Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Pazarlama Ana Bilim Dalı’nda tamamlamıştır. Yüksek lisans tezini markalar arası işbirlikleri konusunda hazırlamıştır.

Kasım 2012’de Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde Şube Müdürü olarak göreve başlamış ve Şubat 2015 yılında Genel Sekreter Yardımcısı olarak atanmıştır. Halen Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği ve Güneydoğu Anadolu Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği’nin sekretaryasından sorumludur.

Önceki iş hayatında sahip olduğu proje hazırlama, seçimi ve yönetimi alanlarında sahip olduğu tecrübelere ek olarak K.K.T.C. ile T.C. arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında K.K.T.C. Bakanlıklarının program yönetimi kapasitelerinin artırılması, mevzuat oluşturulması, süreç yönetimi, teknik yardım ve gözetim konularında koordinatör olarak elde ettiği tecrübelerden faydalanarak, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri’nde proje, eğitim, destek ve araştırma süreçlerinde yönetici olarak görev almaktadır.

İyi derecede İngilizce ve orta seviyede Almanca bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır.