GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Asia Fruit Logistica 2020/ Fuar Duyurusu Hk.

Asia Fruit Logistica 2020/ Fuar Duyurusu Hk.

Akdeniz İhracatçı Birliklerinden (AKİB) alınan yazıda, bu sene Singapur’da düzenlenecek olan “ASIA FRUIT LOGISTICA Uluslararası Meyve, Sebze Ticaret Fuarı”nın tarihleri 18-20 Kasım 2020 olarak güncellenmiş olup Türkiye milli katılımı 6ncı kez Akdeniz İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilecektir. Fuara Türkiye’nin milli katılımı ile katılmak isteyen firmaların 29.06.2020 tarihine kadar online başvuru formunu doldurmaları gerektiği bildirilmektedir.
Katılmak isteyen ihracatçıların başvurunuzun kabul edilmesi için Akdeniz İhracatçı Birlikleri Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Mersin Şubesi TR 54 0001 5001 5804 8000 3978 51 IBAN no'lu Euro hesabına Toplam Katılım Bedelinin %50’sinin 29.06.2020 tarihine kadar yatırılması ve online başvurudan sonra gönderilecek olan katılımcı sözleşmesinin firma imza yetkili/yetkililerince imzalanıp, ıslak imzalı sözleşmenin ve imza sirkülerinin AKİB’e kargo edilmesi gerektiği belirtilmektedir.
Yaş meyve sebze, kuru meyveler, organik ürünler, dondurulmuş meyve-sebze, kabuklu meyveler, baharatlar, taze kesilmiş-hazır taze ürünler, çiçekler, tohum ve fidanlar, bitkiler, paketleme-etiketleme makineleri, paketleme malzemeleri, kalite kontrol sistemleri, soğutma ürün izleme sistemleri, meyve sebze işleme- yıkama sistemleri sergilenecek fuar 70 ülkeden 13.500 profesyonel ziyaretçi tarafından ziyaret edildiği ifade edilmiştir.
Fuar Desteği: T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanması durumunda katılım bedelinin yaklaşık %50’si destek kapsamında olup firmaların stant alanının metrekare cinsinden büyüklüğü dikkate alınmak suretiyle Ticaret Bakanlığı tarafından metrekare başına belirlenen birim fiyat üzerinden 117.000 Türk Lirası’na kadar destekleneceği bildirilmiştir.