GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri

Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri

Batı Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nden (BAİB) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) , Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu koordinasyonu ve Ticaret Odaları İşbirliği ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizasyonu ile 30 Kasım - 01 Aralık 2022 tarihlerinde online platformda “Dış Ticaret Bilgilendirme Seminerleri” düzenleneceği belirtilmiştir.
On-Line olarak gerçekleşecek seminere katılım ücretsiz olup seminere katılmak isteyen ihracatçı firmalarımızın 29 Kasım 2022 Salı günü saat 16.00’a kadar https://www.baib.gov.tr/egitim  adresinden Dış Ticaret Bilgilendirme seminerlerine kayıt yaptırmaları gerektiği ifade edilmiştir. Kayıt gerçekleştiren katılımcılara seminer bağlantı linki e-posta yoluyla gönderilecek olup üyelerimizin mail adreslerini doğru girmeleri önem arz etmektedir.
Seminer bitiminde katılımcılara “Katılım Belgesi” verilecektir. “Katılım Belgesi” kayıt formunda istenen bilgiler ile düzenlenecek olup bilgilerin doğru olarak girilmesi gerektiği belirtilmiştir.
Seminerlere firmaların katılımı hem Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanan Yeni Nesil Devlet Yardımları, Ticaret Bakanlığının güncel on-line hizmetleri ve günümüz dış ticaretinin en önemli konularında deneyimli uzmanların sunumlarını izleme, bu konularda bilgilerini geliştirme ve uygulamada karşılaşılan sorunlara yanıt alma olanağı bulunacak olması hem de mevcut ihracatın geliştirilmesi, yurt dışı pazarlardaki rekabet gücünün artırılması ve yeni pazarlara açılmaları açısından önem arz ettiği ifade edilmiştir.