GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Fine Food Australia 2023 Fuarı

Fine Food Australia 2023 Fuarı

İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden (İİB) alınan bir yazıda, Sidney / Avustralya'da 11-14 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek "FINE FOOD AUSTRALIA 2023 Uluslararası Gıda Ürünleri, Makineleri, Restoran Ekipmanları Fuarı” milli katılım organizasyonunun 6. defa İstanbul Kuru Meyve ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından gerçekleştirilmesinin planlandığı belirtilmiştir.
Yazıda devamla, Avustralya ve bölge ülkelerine yönelik ihracat potansiyelinin geliştirilebilmesi için fırsat niteliği taşıyan "Fine Food Australia Fuarı”nın Güney Yarım Küre'deki en büyük ticaret fuarlarından biri olarak nitelendirildiği ifade edilmiştir. Ticaret Bakanlığı tarafından 2022-2023 Yılları için "hedef ülke” olarak ilan edilen Avustralya’nın aynı zamanda "Uzak Ülkelere İhracatın Artırılması Stratejisi” kapsamındaki 18 ülkeden biri konumunda olduğu, Fine Food Australia Fuarı’nın 2022 Yılı için en çok devlet desteği açıklanan fuarlardan biri olduğu belirtilmiştir.
Milli katılım organizasyonu kapsamında fuar katılım bedelinin bilahare açıklanacağı belirtilmiş olup, milli katılım organizasyonundaki firmalara İİB tarafından aşağıdaki hizmetlerin sağlanacağı ifade edilmiştir.
✓ Stant alanının kiralanması, stant inşaatı, dekorasyonu ve temizliği,
✓ Katılımcı ürünlerinin yurtdışına nakliyesi, gümrüklemesi ve stantlara teslimi,
✓ Reklam ve tanıtım hizmetleri,
✓ Fuara giriş kartı temini, fuar resmi kataloğunda ve internet sitesinde yer alma,
✓ İİB tarafından hazırlanan katılımcı broşüründe yer alma,
✓ Fuar süresince ofis ve iletişim araçları ile ikram hizmetlerinden faydalanma.
Fine Food Australia 2023 Fuarı milli katılım organizasyonunda yer almak isteyen firmaların bir örneği ilişik ön başvuru formunu doldurarak 25.11.2022 tarihine kadar kurumeyve@iib.org.tr  adresine gönderilmesi gerekmektedir.
Ayrıntılı bilgi için iletişim:
Samet Özgündüz (0212 454 07 62), Zühal Duman (0212 454 07 63) İlknur Kanşat (0212 454 02 50) E-posta: kurumeyve@iib.org.tr