GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

HATIRLATMA GÜNEY KORE / SEUL SEKTÖREL TİCARET HEYETİ PROGRAMI

HATIRLATMA GÜNEY KORE / SEUL SEKTÖREL TİCARET HEYETİ PROGRAMI

Sayın Üyemiz,

Güneydoğu Anadolu Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, “5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karar” kapsamında ihracatta yeni pazarların bulunması ve dış pazarlardaki payımızın arttırılması amacıyla 14-19 Ocak 2024tarihlerinde Güney Kore’nin Seul şehrine yönelik Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri Sektörel Ticaret Heyeti programı düzenlenmesi planlanmaktadır.

Ticaret heyeti programı dahilinde, Ticaret Müşavirliklerimizin de desteği ile hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektöründe faaliyet gösteren firmalar ile katılımcı şirketlerimiz arasında ikili iş görüşmeleri düzenlenmesi ve hububat, bakliyat, yağlı tohumlar ve mamulleri sektörü ile ilgili toptan/perakende alanlarının ziyaret edilmesi planlanmaktadır.

Heyet programına başvuru yapılabilmesi için firmaların Destek Yönetim Sistemi’nde (DYS) yararlanıcı olarak kayıtlı olmaları zorunludur.

Ticaret heyetinin katılım bedeli kişi başı 1.800 USD’dir. Heyet organizasyonu ön destekli olduğundan heyetten sonra katılımcılara herhangi bir destek ödemesi yapılmayacaktır. Heyet organizasyonuna şirketi adına katılacak olan temsilcinin mutlaka heyetin düzenlendiği tarihlerde katılımcı şirket ortağı veya şirketin SGK''lı çalışanı olması zorunludur. Katılımcı şirket ile organik bağı olan başka bir şirketten SGK''lı çalışan olsa dahi, destek kapsamına girmemektedir.

 

Katılım Payına Dahil Olan Hizmetler:

- İstanbul – Seul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

- Seul – İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

- İç hatlar Gaziantep-İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti

- Seul’de 3 gece konaklama (Oda + Kahvaltı)

- İkili iş görüşmeleri için gerekli B2B hizmeti, salon kirası, tercüman, tanıtım malzemeleri, tanıtım hizmetleri, önemli kurum, kuruluş ve firma ziyaretleri vb.

- Gerekli tüm transferler,

 

Katılım Payına Dahil Olmayan Hizmetler:

- Oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar

- Yurtdışı çıkış harç bedelleri ve vize ücretleri

Söz konusu ticaret heyetinin son başvuru tarihi revize edilmiş olup, katılmak isteyen üyelerimizin ekte yer alan formun doğru ve eksiksiz olarak doldurarak 1.800 USD tutarındaki ödeme dekontları ile en geç 22 Eylül 2023 Cuma günü mesai bitimine kadar hububat@gaib.org.tr e-posta adresine göndermeleri ve Genel Sekreterliğimize elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Bilgilerini rica ederim.

 

Ekler:

1) Heyet Taslak Programı (1 Sayfa)

2) EK A-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısı (1 Sayfa)

 

ÖNEMLİ NOTLAR

* Ödeme dekontları ulaştıktan sonra katılım kesinleşmekte olup, etkinlik kapsamında uçak biletleri kesildikten ve otel rezervasyonları yapıldıktan sonra katılımcıların katılımını iptal etmesi durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.

* Ekte yer alan taslak program çerçevesinde gerçekleştirilecek olan Heyet Programı “5973 Sayılı İhracat Destekleri Hakkında Karara İlişkin Genelge” kapsamında değerlendirilecek olup, ticaret heyetinin tahmini katılım bedeli kişi başı 1.800 USD’dir. Katılım bedeli devlet desteği düşülmüş, ön destekli olacak şekilde hesaplanmış kişi başı tutar olup, yaşanabilecek artış veya azalışlar katılımcılara yansıtılacaktır. Devlet desteğine yönelik işlemler Birliğimizce gerçekleştirilecektir.

 

* Ödeme Yapılacak Hesap Bilgileri:

BANKA

VAKIFBANK

ŞUBE

GAZİANTEP

PARA BİRİMİ

USD

IBAN

TR65 0001 5001 5804 8017 2697 36

HESAP ADI

Güneydoğu Anadolu Hububat-Bakliyat -Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği

 

* Birliğimizce belirlenmiş olan katılım bedeli; kişi başı katılım maliyetinden Birliğimiz tarafından finanse edilen devlet desteği payı düşülmüş bedeldir. Katılımcı şirketin devlet desteği için gerekli evrakları sağlayamaması durumunda Birliğimiz tarafından finanse edilen Bakanlık desteğine karşılık gelen tutar, firmadan ayrıca talep edilecektir. Devlet tarafından destek oranında ve destek şartlarında yapılacak olası değişiklikler katılım bedeline yansıtılacaktır.

* Heyet katılımcısı şirket, katılım bedelini Birliğimize ödeyecek ve devlet desteği evraklarını heyet öncesi ve sonrası Birliğimize teslim edecektir. Destek evrakları; katılımcı şirket bilgi formu, katılımcı şirket talep yazısı, uçak biniş kartları ve heyetin gerçekleştiği dönem SGK hizmet listesi olup başvuru yapan şirketlere ayrıntılı bilgi verilecektir. Heyete katılım bedelinin tamamı, tek seferde Birliğin banka hesabına tüm gönderim masrafları gönderen katılımcı şirket tarafından karşılanacak şekilde banka havalesi ile yapılacaktır.

* Ödemeler yapılırken, heyetin adının dekont üzerinde belirtilmesi ve dekontun bir kopyasının e-posta ile heyet yetkilisine iletilmesi rica olunur. Katılım bedeli ödemelerinde sıkıntı yaşamamanız açısından; heyete katılım bedeli ödemelerinin şirketiniz banka hesabından Birliğimizin banka hesabına aktarılması gerekmektedir.

 

Bilgi İçin İrtibat:

Ufuk KAYAOĞLU / 0342 211 0595

Çağrı ŞENOL / 0342 211 0556

Aleyna ACAR / 0342 211 0511

E-posta: hububat@gaib.org.tr