GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti

Las Vegas Sektörel Ticaret Heyeti

Akdeniz İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği’nden (AKİB) alınan bir yazıda, Akdeniz Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından, Ticaret Bakanlığı'ndan onay alınması durumunda, 30 Ocak-4 Şubat 2023 tarihleri arasında Las Vegas / ABD’ye yönelik “Mobilya ve Mobilya Yan Sanayi Sektörel Ticaret Heyeti” programı organize edileceği bildirilmiş olup ayrıca Heyetin gerçekleştirileceği Las Vegas kentinde 31 Ocak – 02 Şubat tarihlerinde KBIS 2023 Mutfak ve Banyo Endüstrileri Fuarı’nın düzenlenmekte olduğu ifade edilmiştir.
Söz konusu ticaret heyeti programına tahmini katılım payı birinci kişi için 2100 USD aynı firmadan ikinci kişi katılımı 1225 USD’dır. Net katılım bedeli ihale sonrası ön başvuru yapan firmalarımıza bildirilecektir. Katılım payına İstanbul- Las Vegas-İstanbul ekonomi sınıfı (THY) uçak bileti ABD’de ve Türkiye’deki iç hat aktarmaları, 4 gece konaklama (oda+kahvaltı), firmalarla ikili iş görüşmeleri, ikili iş görüşmeleri için gerekli olan bütün hizmetler, otel havaalanı transferler, tercüman giderleri, her türlü tanıtım, ilan, basılı malzemeler dahil, oteldeki ekstra oda harcamaları ve diğer ekstra harcamalar hariç olacaktır. Ayrıca üyelerimizin vize, sigorta ve yurt dışı çıkış harç bedelleri kendileri tarafından karşılanacaktır.
Heyet programı “2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği ’ne İlişkin Tebliğ” kapsamında değerlendirilecektir. Söz konusu ticaret heyetine katılmak isteyen üyelerimizin https://forms.gle/WgfwFNa6StszyNmZ7  linkinden başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.
Ayrıca ekte yer alan EK C-1 Sektörel Ticaret Heyeti Katılımcı Şirket Talep Yazısını doğru ve eksiksiz olarak en geç 17 Kasım 2022 Perşembe günü mesai bitimine kadar doldurup sanayi@akib.org.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.