GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Online Export Akademi Hk.

Online Export Akademi Hk.

T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğünden alınan bir yazıda, kadın ve genç girişimcilerimize ihracat desteklerini daha iyi anlatabilmek, onların bu desteklerimizden daha fazla yararlanmalarını sağlayabilmek, ihracat destekleri anlamında yeni ihtiyaçlar ile kadın ve genç girişimcilerimizin rekabet avantajı sağlayabilecekleri sektörleri tespit etmek, bu sayede de uluslararası rekabetçiliklerini ve e-ihracattan aldıkları payı artırabilmek, bu amaçla eğitimler vermek misyonu ile “Kadın ve Genç Girişimciler İhracat Daire Başkanlığı" oluşturulduğu bildirilmektedir. Böylelikle kadın ve genç girişimcilerimize daha hızlı ve etkin hizmet verilmesi hedeflendiği ifade edilmektedir.
Yazıda devamla, Genel Müdürlüklerince yürütülen bu çalışmalar kapsamında, ihracat potansiyeli taşıyan kadın ve genç girişimcilerimizin bilgi, deneyim ve network ihtiyaçlarının giderilmesine destek olmak amacıyla, UPS Hızlı Kargo Taşımacılığı A.Ş. (UPS) ile işbirliği içinde "Export Akademi- Kadın ve Genç Girişimci İhracatçı Yetiştirme Programı" oluşturulduğu bildirilmektedir. Öte yandan, Covid-19 virüsünün mevcut durumunun da göz önüne alınarak söz konusu programın 2020 yılı Nisan ayında elektronik ortama taşındığı bildirilmektedir.
Alınan yazıda devamla, bir sonraki Export Akademi Programı’nın Türkiye çapında tüm KOBİ'lerimize yönelik olarak 30 Eylül 2021 tarihinde saat 09:30'da gerçekleştirileceği ifade edilmektedir. Bir örneği ekte yer aldığı belirtilen program dahilinde Zoom Programı üzerinden gerçekleştirilecek "Online Export Akademi Programı"na https://ups.zoom.us/webinar/register/WN_KGHPv-YjRiqlEZyKPo-eWQ  linki aracılığıyla kaybolunabileceği bildirilmektedir. Toplantıya ilişkin gerekli bilgilerin kayıt aşamasının ardından katılımcılara iletileceği bildirilmiş olup, kullanılacak programa ilişkin Zoom Meeting Kurulum ve Kullanım Kılavuzunun ilişikte gönderildiği ifade edilmektedir.