GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı

Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü’nden alınan yazıya atfen, iş çevrelerinin Ticaret Bakanlığı görev alanına giren konularında ve ihracat destekleri konusunda en güncel uygulamalarla bilgilendirilmelerinin ve ihracatın geliştirilmesi ile tabana yayılmasının önem arz etmekte olduğu belirtilerek 2024 yılında etkinliklere “Ticaret Bakanlığı İhracat Süreçleri ve Devlet Destekleri Eğitim Programı” adıyla devam edildiği ifade edilmektedir.
Anılan yazıda devamla, Türkiye’deki tüm iş çevrelerinin genel katılımına açık olarak, Ticaret Bakanlığı tarafından ekte yer alan program akışı çerçevesinde 5-6-7 Mart 2024 tarihlerinde çevrimiçi bir eğitim gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Ayrıca eğitim programının sonunda zoom üzerinden on sorudan oluşacak çoktan seçmeli bir sınav gerçekleştirileceği, sınavda en az yüzde elli başarı gösteren katılımcılara “Dijital Başarı Belgesi” gönderileceği bildirilmektedir.
Bununla birlikte, programa katılımın ücretsiz olduğu, katılım sağlamak isteyenlerin 1 Mart 2024 tarihi saat 12.00’ye kadar https://egitimbasvuru.ticaret.gov.tr/ linkinden başvuru yapmaları gerektiği ifade edilmektedir. Ayrıca başvuru esnasında istenilen bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulması gerektiği ve aynı mail adresi ile farklı kişiler tarafından başvuru yapılmamasının önem arz ettiği belirtilmektedir.
Öte yandan başvurularda e-posta adreslerinde hata olması durumunda katılım linkinin katılımcılara iletilemediği, başvuru sonrası herhangi bir onay maili iletilmeyeceği ve başvuru yapan katılımcıların mail adreslerine 5-6-7 Mart 2023 tarihlerinde çevrimiçi katılım linki gönderileceği ifade edilmektedir. Başvuru ile toplantıya giriş esnasında kullanılan mail adreslerinin aynı olması gerektiği dile getirilmektedir.
EK_02: Program Akışı (1 sayfa)