GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Tim Kobi İhracat Seferberliği Online Eğitim Programı- Malatya Hk.

Tim Kobi İhracat Seferberliği Online Eğitim Programı- Malatya Hk.

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden alınan bir yazıda, Meclislerince (TİM) Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBI) ihracata özendirilmesi, ihracat destekleri, pazarlama stratejisi, finansman ve risk analizi konu başlıklarında bilgilendirilmesi amacıyla "KOBI İhracat Seferberliği Eğitim Programları" düzenlendiği bildirilmektedir.
Yazıda devamla ilk olarak 2019 Mart ayında başlatıldığı belirtilen ve sırasıyla Erzurum, İzmir, Mersin, Gaziantep, Ankara ve Bursa'da. Şubat-Mart 2020 döneminde Trabzon, Denizli, Giresun ve Antalya'da düzenlenen fiziki eğitimlerin, 11-12 Kasım 2020 tarihinde TIM KKTC Ofisi ile online olarak tertip edildiği belirtilmektedir. Online olarak düzenlenmeye devam eden 2021 eğitimlerinin ilkinin, Şubat ayında Amasya iline yönelik Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) iş birliği ile, ikincisinin Sivas iline yönelik Nisan ayında Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) işbirliği ile, üçüncüsünün Samsun iline yönelik Mayıs ayında Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) işbirliği ile, dördüncüsünün Konya iline yönelik Haziran ayında Mevlana Kalkınma Ajansı (MEVKA) iş birliği ile, beşincisinin Diyarbakır iline yönelik Temmuz ayında Karacadağ Kalkınma Ajansı işbirliği ile düzenlendiği bildirilmektedir. 2021 yılındaki online eğitimlerin altıncısının ise Fırat Kalkınma Ajansı iş birliği ile Malatya iline yönelik olarak gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.
Alınan yazıda devamla, TİM KOBİ İhracat Seferberliği Malatya Eğitim Programı’nın 27 Eylül 2021 Pazartesi günü saat 10.00-17.30 arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirileceği belirtilmektedir. TİM Başkanı Sayın İsmail GÜLLE ve Malatya Valisi Sayın Aydın BARUŞ'un açılış programı ve Fırat Kalkınma Ajansı iş birliği ile Zoom platformu üzerinden gerçekleşeceği belirtilen eğitime https://tim.org.tr/tr/egitim-basvuru  linkinden kayıt olunmasının beklendiği bildirilmektedir.