GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (Etok)

Türkiye-Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (Etok)

T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan alınan bir yazıda, Türkiye‐Slovakya Ekonomi ve Ticaret Ortak Komitesi (ETOK‐JETCO) 1'inci Dönem Toplantısının 21 Şubat 2024 tarihinde Bratislava'da, Ticaret Bakanımız Sn. Prof. Dr. Ömer BOLAT ile Slovakya Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Sn. Denisa SAKOVA eş başkanlıklarında gerçekleştirileceği belirtilmekte, söz konusu toplantının hazırlık çalışmalarında yararlanmak üzere:
- Firmalarımızın Slovakya pazarına girişte karşılaştıkları sorunlar ile talep ve değerlendirmelerine ilişkin bilgilere; 
- Genel Sekreterlikleri görev alanına giren konularda Slovakya ile ikili ilişkilerimize ilişkin bilgi notu ile Sayın Bakanımızın Slovak muhatabıyla gerçekleştirecekleri ikili görüşmelerinde istifade edilmek üzere gündeme getirilmesinde fayda görülen hususlara ilişkin İngilizce konuşma metni önerilerine ihtiyaç duyulduğu ifade edilmektedir.
Bu çerçevede, ülkemiz ile Slovakya arasında ticarette karşılaşılan sorunlar ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik önerilerin, firmalarımıza yöneltilen sorun bildirim formları ile birlikte, 06 Şubat 2024 Salı günü mesai bitimine kadar TİM’e iletilmek üzere Genel Sekreterliğimize (ercankarayagiz@gaib.org.tr) iletmesi hususunda bilgileri ve gereğini rica olunur.
EK_07: Sorun Bildirim Formu (1 Sayfa)