GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Ufuk Avrupa Küme 5 Enerji Güneş Enerjisi Çağrıları Ulusal Danışma Toplantısı

Ufuk Avrupa Küme 5 Enerji Güneş Enerjisi Çağrıları Ulusal Danışma Toplantısı

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nden (TİM) alınan bir yazıda, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında Ufuk Avrupa Küme 5 Güneş Enerjisi (Solar Energy) çağrıları özelinde düzenlenecek olan Ulusal Danışma Toplantısının (Karma Etkinlik) 18 Kasım 2022 tarihinde İstanbul Radisson Blu Şişli Hotel’de gerçekleştirileceği bildirilmiştir.
Etkinliğin, araştırma ve inovasyon ekosistemine ve aynı zamanda Enerjide Etkin ve Sürdürülebilir Dönüşümün Desteklenmesi Teknik Destek Projesi faydalanıcı paydaşlarına hitap edeceği ifade edilmektedir. Etkinliğin içeriğinde, Ufuk Avrupa Küme 5- Enerji kapsamındaki Güneş Enerjisi çağrı başlıkları yer almakta olup, ilgili Küme’ye dair çağrılara odaklanılacağı bildirilmektedir.
Söz konusu etkinlikte gerçekleşecek oturumların, katılımcıların Ufuk Avrupa Programı'nın temel kavramlarını ve destekleyici belgelerini anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılmış olduğu, katılımcıların bu programdan yararlanabilecekleri şekilde düzenlendiği bildirilmiştir. Etkinlikte kullanılacak olan eğitim notları ve sunumların içerikleri, Avrupa Birliği’nden derlenmiş literatür ve faydalı şablonlarla zenginleştirildiği ifade edilmiştir. Etkinliğe katılım için https://ufukavrupa.org.tr/  adresinde bulunan kayıt linkinin doldurulması gerekmektedir.