GÜNEYDOĞU ANADOLU İHRACATÇI BİRLİKLERİ

Haberler

TECHXTİLE START-UP CHALLENGE ETKİNLİĞİ HAKKINDA 7 Eki 2020

TECHXTİLE START-UP CHALLENGE ETKİNLİĞİ HAKKINDA

Sayın Üyemiz,

 
Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği öncülüğünde, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası, Uludağ Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri ve BEBKA Kalkınma Ajansı proje ortaklığında tekstil ve hazır giyim sektörlerinde inovasyon kültürünü oluşturmak ve yeni girişimleri sektöre kazandırmak amacıyla 2009 yılından beri “UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi” etkinliği düzenlenmektedir. Geçtiğimiz yıl 22-23 Ekim 2019 tarihlerinde düzenlenen etkinlik sanayinin ihtiyaçlarına daha iyi cevap verebilmek, uygulanabilir ve ticarileşebilir projeler ile girişimciliği ekosistemimize dahil edebilmek adına “TechXtile Start-Up Challenge” başlığı altında güncellenmişti. Bu yıl 12.'sini düzenlediğimiz TechXtile Start-Up Challenge etkinliği yine aynı konseptte gerçekleşecek olup, 7 Eylül 2020 itibarı ile proje başvuruları alınmaya başlanmıştır. Yeni teknoloji ve metotların üretime dahil edilmesi, yenilikçi ürünler tasarlanması, üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi ve tekstil alanında ihracatta katma değerin artırılmasını destekleyen TechXtile Start-Up Challenge, tekstil sektörü için teknolojik derinliği, yeniliği ve ticarileşme kabiliyeti olan yenilikçi fikirlerin buluştuğu bir girişimcilik programıdır.

 

Etkinlik dâhilinde proje gönderen her bir girişimci için Genel Girişimcilik Eğitimi ile başlayan eğitim süreci, yapılan değerlendirmeler neticesinde seçilen proje sahipleri için Pitching Eğitimi ile devam ediyor. Bir sonraki aşamada ise Değerlendirme Kurulu Toplantısında yarı finalistler belirlenerek etkinliğin finalinde “Advanced Pitching”de sunum yapacak olan girişimciler belirleniyor.

 

16-17 Aralık 2020 tarihlerinde online gerçekleştirilecek etkinlik hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için https://www.techxtile.net/  web sayfası ziyaret edilebilir.

 

Bilgilerinize rica olunur.